logistyka magazynowa regały

Jak usprawnić logistykę w magazynie? 6 sposobów

1. Zadbaj o dobry odbiór towarów i odpowiednie rozlokowanie na regałach magazynowych

Czasami, gdy otrzymujesz duże dostawy od dostawców, łatwo jest dać sobie spokój z „Eh. Zajmijmy się tym później. Skończ z prokrastynacją i poświęć czas, aby rozłożyć pudełka, wrzucić je do kosza na śmieci, rozpakować produkty i odpowiednio je zmagazynować na paletach i umieścić na regałach magazynowych. To jest nawyk, któremu musisz się poświęcić. Jeśli przesyłka przychodzi w tym samym czasie każdego dnia/tygodnia, to zaplanuj ją w swoim kalendarzu. Odkładanie jej na później pozwoli jej tylko stać się jeszcze większą bestią, czekającą na Twoją uwagę.

2.Rozpocznij od właściwego przyjęcia i ułożenia na paletach


Kiedy artykuły trafiają do magazynu, powinny być natychmiast sprawdzone i zweryfikowane. Jeśli występują uszkodzenia i braki, wymagają one natychmiastowej uwagi. Należy również upewnić się, że produkty są przemieszczane na właściwe pozycje w regałach magazynowych.

3. Zapewnienie bezpieczeństwa w magazynie

Jeśli chcesz mieć spokój ducha, utrzymanie bezpiecznego środowiska jest bez wątpienia najbardziej krytyczną inicjatywą. Dlatego też należy przestrzegać pewnych wymogów. Zawsze pamiętaj, że zapewnienie bezpieczeństwa Twoim pracownikom jest koniecznością, a nie opcją. Wypadki mogą z łatwością pozbawić Twoją organizację wykwalifikowanej siły roboczej i reputacji, które są codziennie potrzebne do efektywnego funkcjonowania magazynu i przedsiębiorstwa.

4. Regały magazynowe zreorganizowane w razie potrzeby

Dynamika pracy w magazynie zmienia się szybko i nieustannie. Dlatego to, co działa dzisiaj, może nie działać za trzy miesiące. Dlatego należy często dokonywać ponownej oceny metod przechowywania i zapasów, aby zapewnić właściwy przepływ produktów. Nie czekaj, aż pojawi się wąskie gardło.

5. Logiczne kompletowanie procesów

Niezależnie od wielkości magazynu, czas spędzony na kompletowaniu zamówień ma znaczący wpływ na wyniki finansowe. Dzięki właściwej organizacji magazynu listy kompletacji można łatwo pobrać, co zapewnia lepszą kontrolę czasu. Jeśli zazwyczaj wysyłasz duże ilości produktów za pomocą niewielkiej liczby zamówień, musisz zorganizować swoje listy w taki sposób, aby osoba kompletująca mogła działać ze scentralizowanej lokalizacji materiałów.

6. Program motywacyjny dla pracownika magazynu

Jedynym sposobem na przyciągnięcie uwagi każdego pracownika są pieniądze. Współpracuj ze swoimi kolegami, aby zaprojektować program motywacyjny dla pracowników, który jest zaprojektowany tak, aby nagradzać doskonałość, a nie przeciętność. Kompletowanie i pakowanie stanowi największy procent pracy w magazynie, więc nagradzaj tych, którzy pracują z blisko 100% wydajnością, a z kolei obserwuj, jak wzrasta wydajność niektórych miernych.